Produkt

Saunalife môže byť Váš nový štýl zážitkového saunovania spojený so starostlivosťou o ľudské telo. 

Sme profesionálny team saunérov a aromaterapeutov pôsobiaci na saunovej scéne už niekoľko rokov. Prinášame Vám novú dimenziu saunovania v zmysle saunových aromaterapií, saunových peelingov, wellness muzikoterapií a metličkových masáží. Pre fajnšmekrov ponúkame aj saunové divadlá, ktoré majú úspech aj v ďalekom zahraničí. ​ Ozvite sa nám a my Vám s radosťou poradíme. Stačí si vybrať.

„Classic aufguss“

„Classic aufguss“ je najdostupnejší a najviac využívaný  saunový rituál. Ide o vykonávanie aromaterapie a distribúcie tepla skúseným saunérom. Saunér uterákom rozmiešava v saune horúci vzduch s chladným a tým zabezpečí rovnomerné saunovanie klienta. Počas rituálu saunér dodáva aj aromaterapiu, ktorá spríjemní klientom zážitok v saune a prebudí zmysli. Aromaterapia pritom je cieľená a to na relax, prebudenie, dýchacie cesty, podporu imunity a pod. Dlžka tejto procedúry je zvyčajne od 10-15min.

 

Peelingový rituál

Peelingový rituál je vykonávaný prioritne v parných saunách. Náš vyškolený saunér počas tohto rituálu poskytuje informácie o danom peelingu, o správnosti aplikovania na telo ako aj o účinnosti a pod. Často krát je doplnený o rôzne masky a zábaly. Dĺžka procedúry závisí od kapacity sauny a jej vyťaženosti a teda 10-30 min..

Saunové divadlo 

Saunové divadlo je menej využívaným produktom hotelových wellness centier.. Využívajú ho skôr aquaparky, ktoré majú veľkokapacitné sauny. Ide o „classic aufguss“, ktorý je ale doplnený o príbeh, rekvizity a kostými. Aromaterapia tu pritom súvisí s príbehom a distribuovanie tepla je zakomponované do choreografie saunéra. Klient, ktorý sedí v saune pri tomto type rituálu, má pocit, akoby sedel v divadle. Takýto rituál má dĺžku 10-15min..

„Banya“ 

„Banya“ je typ tradičného saunovania, ktorý pochádza z pobaltských a rusky hovoriacich krajín. Na Slovensku je tento typ saunových rituálov menej dostupný pre neprispôsobenosť sáun k tomuto typu saunových rituálov. „Banya“ je už považovaná za plnohodnotnú procedúru, ktorej obsahom je masáž z brezovými alebo dubovými vetvičkami. Súčasťou je aj peelingová procedúra a niekedy záverom zvykne „bančík“ klienta pohostiť tradičným čajom. Je to najdrahšia procedúra z nášho produktového listu. Vykonáva sa iba jednotlivcom a teda v saune je len „bančík“ (saunér) a jeden klient. Procedúra trvá 1hodinu.

„Smoked rituals“

„Smoked rituals“ sú saunové rituály, ktorých obsahom je aromaterapia vykonávaná formou vykurovadiel. Ide o tradičnú formu aromaterapie, ktorú poznali naši predkovia. Často krát je skôr doplnkom iných rituálov, no môže byť aj samostatnou procedúrou, či už v saune alebo v odpočinkovej zóne. Procedúra trvá 10-15min.

Muzikoterapia

Muzikoterapia je v súčasnosti novinkou wellness centier. Ide o vytváranie relaxačných zvukou a melódií za pomoci najstarších nástrojov sveta, akými sú napríklad gongy, tibetské misky, daždové palice, koshi zvončeky a pod. Počas hrania na týchto nástrojov sa Vám na základe rôznej frekvencii zvuku rozochveje každá bunka v tele, ktorá vyústi až do bdelého spánku. Tento typ procedúry sa vykonáva v tichých a okolím nerušených priestoroch wellness, no ako doplnok iných procedúr sa využíva aj v saunách. Dlžka trvania je prevažne 15-60min.